Spolu s přibývajícím počtem lidí, bojujících s nadváhou, roste i množství různých diet více či méně zaručujících úspěch. Jednou z těch, se kterými slaví úspěch i ti, kterým dosud žádná dieta nepomohla, je dieta vyvinutá vědci z univerzity v Cambridge:

Cambridge dieta

byla vyvinuta za účelem bezpečnějšího hubnutí, protože ostatní klasické metody nejen že nejsou dostatečně účinné a způsobují tzv. JO JO efekt, ale často dokonce mají opačný efekt – člověk dodržující dietu naopak přibírá na váze. Jak je to možné? Při klasických dietách obvykle vyřazujeme či drasticky omezujeme některé druhy potravin a tím pádem se tělu nedostávají některé důležité živiny.  Stačí, když se nám nedostává byť jen jedna jediná živina a tělo začne nejen strádat, ale začne se zároveň bránit tím, že si vytváří zásoby, což znamená váhový přírůstek.

Cambridge dieta umí těmto deficitům důležitých živin předejít díky kompaktním a kompletním porcím jídel, která jsou nejen nízkokalorická, ale zároveň obsahují všechny živiny, které lidské tělo potřebuje. Mezi produkty cambridge diety patří především instantní polévky, kaše, tyčinky, koktejly,  nápoje. Vše je bez obsahu cukrů a  uhlohydrátů a s vysokým obsahem vlákniny a je možno si vybrat z velkého množství příchutí včetně slaných a sladkých.

Tato dieta je vhodná  pro lidi silně obézní, pro ty, kteří chtějí shodit jen pár kg i jako doplněk stravy pro ty kteří s nadváhou nemají potíže žádné.

Silně obézní nahrazují všechna jídla pouze konzumací produkty cambridge diety. Tento postup stravování se doporučuje striktně dodržovat min. měsíc a pak se pomalu vracet na klasické stravování.

Lidé s mírnou nadváhou nebo ti, kteří chtějí hubnout pomaleji, mohou  instantními produkty cambridge diety nahrazovat třeba jen jedno jídlo denně. Tento způsob je doporučován, protože pomalejší úbytek váhy není pro tělo taková zátěž.

Výhody cambridge diety:

  •  účinná, dá se poměrně rychle zhubnout
  •  obsahuje všechny živiny, takže organismus nestrádá ,
  •  člověk se cítí více svěží a vitálnější
  • JOJO efekt je při dodržování správných zásad eliminován

Nevýhody Cambridge diety:   

  • hlad  instantní výrobky jsou sice plnohodnotnými náhradami jídla, ale jen co se týče  obsahu živin.
  • Nenaplní žaludek – klasické jídlo nenahradí
  • při rychlém přechodu na klasickou stravu a bez odborných rad výživového poradce  nastupuje JOJO efekt

 pohyb, střídmost!

 I při této dietě je důrazně doporučováno dodržovat zdravý způsob života, jen tak bude dieta účinnější. To znamená především častější pohyb a omezení nejen vysokokalorických  jídel, ale i alkoholu a kouření.