Zelená káva je fenomén, který se v podvědomí lidí dostává stále více do popředí. Je skutečně pravdou, že zelená káva pomáhá hubnout, anebo se jedná o fámy?

Zásady hubnutí

Je jasné, že pokud holdujete hamburgerům, čokoládě a chipsům, o zdravém hubnutí nemůže být ani řeč. Pro hubnutí je potřeba něco udělat a začít můžete klidně hned. Zelená káva je prostředek, který vám v hubnutí pomůže, důležité a prvotní je však zbavit se dosavadních špatných stravovacích návyků.

Zelená káva a hubnutí

Podobně jako zelený čaj podle tradiční čínské medicíny, také zelená káva může pomoci ke štíhlejší linii. Jak je to možné? Zelená káva je skutečně podpůrným prostředkem na hubnutí a slouží jako účinný doplněk stravy na přírodní bázi. Rozhodně je dobré svěřit se zelené kávě, než nějakým tabletám či pilulkám na hubnutí, které stejně nejsou a nikdy nebudou účinné, jak slibují klamavé reklamy. Pokud se vám podaří odlehčit svůj jídelníček, je ten pravý čas, abyste začali pít zelenou kávu. Zelená káva je zároveň velice silným antioxidantem, tudíž zbavuje naše tělo toxických látek. Ten pravý důvod, proč zelená káva napomáhá k hubnutí, je fakt, že obsahuje tak zvané fenolické sloučeniny, které dokážou snižovat vstřebávání cukru a tedy zabraňují jeho ukládání v podobě tuků.

Zelená káva pro zdraví

Zelená káva může být skvělým doplňkem ke zdravému stravování. Prospívá totiž nejen našemu hubnutí, ale také zdraví celkově. Vědci zjistili, že zelená káva snižuje riziko vzniku cukrovky či žlučových kamenů. A co ocení především ženy – má velice dobré účinky na pomerančovou kůži. Nejen, že tvorbu nepříjemné celulitidy omezuje, ale také zabraňuje v jejím zhoršování.

Zelená káva nabudí

Podobně jako černý čaj nebo černá káva, i zelená káva je doslova životabudič. Obsahuje dokonce více kofeinu než tradiční káva. A její chuť? Tu prostě musíte vyzkoušet! Kdo zelenou kávu ochutná, vychvaluje si ji.

Kde se dá zelená káva sehnat?

Zelenou kávu nemusíte rozhodně jen pít. Sice se dá pořídit v obchodech anebo lékárnách ve formě nálevových sáčků, existují však i jiné varianty extraktů zelené kávy. Oblíbené jsou například tablety anebo různé kapsle, které se také dají zakoupit v lékárnách nebo jiných specializovaných prodejnách.

Uvidíte, že i vy si zelenou kávu oblíbíte. A co se týče hubnutí, zelená káva v kombinaci se zdravým a střídmým jídelníčkem je předem zaručený úspěch!