Dnes 21-letý mladík byl od malička trochu při těle. Svou nadváhu si začal především kvůli poznámkám spolužáků uvědomovat někdy v páté či šesté třídě. Občas přišel s pláčem domů, ostatních se trochu stranil. 

Ale přesto vyhrál sám nad sebou a stal se inspirací i pro svou matku.

Hlavní byla výchova

Začal s otcem běhat a chodit do posilovny. Ve 14 letech sklidil obdiv spolužáků, když vyhrál ve rvačce nad starším spolužákem nebo když v tělocviku poprvé vyšplhal bez přírazu na tyč. V 18 letech měl postavu, za kterou se děvčata otáčela. Z uťápnutého a bojácného kluka se stal sebevědomý mladík.  Při výšce 196 cm vážil 105 kg. Nebyl však úplně spokojen. Všechnu váhu totiž netvořily svaly, ale především na  břiše stále zůstávaly faldy. 

Dieta daleko od domova

Po maturitě odletěl s kamarády na 6týdenní brigádu do Skotska. Bydleli  někde na samotě daleko od civilizace, kde pracovali na sběru malin. O jídlo se museli starat sami, to znamená čas od času se vypravit do civilizace za nákupy a občas si něco uvařit. Vařit moc neuměl a bylo mu líto utrácet těžce vydělané peníze, takže jeho jídelníček byl více chudý než dietní a tvořily jej ponejvíce  instantní polévky, těstoviny, občas pečivo, sýr, křupinky s mlékem a k tomu při práci zobal maliny – jeho jediný zdroj vitamínů. Některé dny pracovali i 12 hodin a tak po čaji s pečivem a sýremk snídani  jedl kromě pár malin až večer instantní polévku s chlebem, někdy se možná donutil uvařit si těstoviny se sýrem a s uzeninou.  Po 6 týdnech se vrátil domů a rodiče ho téměř nepoznali. V jedné ruce zavazadlo, ve druhé ... si přidržoval kalhoty, aby mu nespadly! 

První vítězství

Jeho první cesta po příchodu domů vedla na váhu. Když zjistil že během 6 týdnů zhubl  12 kg  (aniž by o to usiloval), zajásal. Rodiče se sice docela zhrozili, ani lékaři by z takového způsobu hubnutí nejásali, ale on byl spokojen a cítil se velmi dobře. A co teprve při běhání! Teď nosil o 12 kg menší zátěž a to bylo pořádně znát! Najednou běhal jak vítr, dokonce se přihlásil do atletického oddílu a do konce roku stihl vyhrát svůj první závod v přespolním běhu v seriálu Běžec Vysočiny..

Inspirace (nejen) pro matku

Přestože se ho maminka snažila zase vykrmit, on už se nedal, pokračoval ve sportu a váhu si udržuje dodnes na 93 kg. Jeho mírně obézní matka když viděla, že to jde, se začala stravovat- nestravovat po vzoru syna a i jí se podařilo zhubnout velmi výrazně. Ale sama tvrdí, že to bylo hodně těžké a svým kamarádkám na otázku „jak na to?“ radí: „vydejte se na měsíc téměř bez peněz do ciziny na vzdálenou samotu“.