Rychlá dieta – co to znamená? pro někoho zhubnout 5 kg za 5 dní, podle jiného je rychlé zhubnout 10 kg za měsíc, někdo by dal nevím co, kdyby shodil 10 kg za rok. 

Tělo ale není schopno spálit více tuku než 4-6 kg za měsíc. Jak to tedy je?

Jestli se nám opravdu podaří shodit 5 kg za 5 dní, neznamená to, že jsme se zbavili 5 kg tuků, ale spíše obsahu trávicího traktu. Za 5 dní je tělo schopno zbavit se maximálně 0,5 kg tuku, souběžně s tím ale ubývá svalovina, protože ve stravě nemáme přísun bílkovin.

Kdo se pro rychlou dietu rozhoduje?

Nejčastěji ženy, které v červnu zjistí, že se blíží léto a chtějí zhubnout do plavek. Nebo herečky, které dostanou nějakou roli ve filmu, který se má za 5 dnů začít natáčet kvůli které potřebují do té doby shodit 5 kg. Tento případ bych pochopil, ale začít hubnout do plavek až pár dní před odjezdem na dovolenou, to není příliš zodpovědné. 

Každopádně pokud někdo trvá na rychlé dietě vedoucí k rychlému zhubnutí, dá se doporučit „dieta modelek“, při které je možné zhubnout 3 kg za 3 dny. Dieta spočívá v konzumaci ovoce, konkrétně banánů, kiwi, hroznového vína. Paradoxně ty druhy ovoce, které jsou u jiných diet zakázané pro jejich vysoký obsah cukrů, takže tělo si není nuceno brát energii z tukových zásob. Znamená to tedy, že úbytek na váze je jen díky odvodnění a vyprázdnění střev. 

Pozitiva rychlé diety

  • Především dosáhneme detoxikaci organismu.
  • Vyplavíme značné množství škodlivých látek z těla, takže se dá doporučit každému bez rozdílu věku, vah a pohlaví. Jednou za měsíc (třeba jen jeden den) si pročistit tělo pouze konzumací ovoce každému jen prospěje. 

Po uplynutí 3 dní však se nesmíte vrátit ke svým původním návykům, jinak ta dieta nemá smysl, protože se váha rychle vrátí na svou původní výši. Ponechte v jídelníčku ovoce, zeleninu a omezte hlavně cukr, pečivo, uzeniny a tučná jídla. Aspoň 30 minut denně věnujte intenzivnějšímu pohybu, při kterém se zpotíte a zadýcháte. Pokud vytrváte, pak nejen že se nedostaví JO-JO efekt, ale úbytek kil bude nadále pokračovat  a to žádoucím pomalým tempem. Jsou to velmi jednoduché zásady díky kterým sami bez pomoci snadno zhubnete - stačí třeba jen 1 kg měsíčně, za rok 12 kg!!! S tím určitě bude spokojen každý.