smutný člověkCítíte se po zimě vyčerpaní, nemáte dostatek energie a ani motivaci pro kvalitní výkon. Je to celkem častý úkaz a je potřeba s tím něco udělat, aby se člověk nedostal až do depresivních stavů. Zdá se to být banální záležitostí, ale dnes se mnoho lidí necítí dobře a celkově to ovlivňuje celý jejich život, ale i život jiných kolem.

Emoce a nakažlivost

Emoce a emocionální stavy jsou totiž nakažlivé, když se tedy cítíme mizerně mnohdy tím nakazíme i ostatní kolem nás. Proto hlavu vzhůru! Dá se s tím něco dělat.. Říká se ve zdravém těle zdravý duch. Začněte tedy něco dělat se svým tělem. Rozproudit svou životní energii a posilnit jí kvalitní, získanou, čerstvou energií, kterou získáme právě ze stravy, bylin, vody, vzduch, pohybu a meditace…

Co dělat?

  • Strava by na jaře měla být lehčí, čistá, průmyslově neupravená. Vařená, dušená, restovaná či čerstvá.

Pro prvotní rozproudění však strava mnohdy nestačí a je dobré zvolit preparáty zaměřené přímo na životní energii např. z tradiční čínské medicíny odvar Laodžan. Udělat si startovací kúru a poté se více zaměřit na stravu.

  • Pohyb je důležitý, ale pozor! Opravdu jen nějaký, zátěžový sport sem nepatří. Máme na mysli jógu, chi kung, plavání atd. Velice to pomáhá v rozproudění energie. Dbáme na to aby jsme měli harmonizované lymfatické i energetické dráhy v těle.
  • Pijeme dostatek vhodných nápojů jako čistou pramenitou vodu, bylinné odvary, zelené čaje, ovocné a zeleninové štávy.
  • Meditace a soustředění se na přítomný okamžik nás velice uvolní a posílí psychickou odolnost.

Chcete změnu...

Pokud tedy opravdu cítíte tlak a nepohodlí, změntě to! Jaro je období růstu, rozvoje a změny. Není lepší okamžik než právě tento. Odpojte se nachvilku od hektického stylu života a vyjděte mezi lidi na výstavy, kulturní akce a tak podobně. Kontaktujte staré známé, jděte s nimi na kávu. Nejste spokojeni v prací, uvědomte si co vám vadí, co chcete a buď to změnte nebo změňte práci.

Svět má otevřenou náruč a čeká jen na vás a na vás je se neuzavřít a nesmířit se s nudný, negativním a stereotypním životem na který jste si prostě už zvykli. Ať jste mladí nebo staří rozhoupejte se a vyleťte z klece, která vás brzdí. Buďte produktivní, podnikejte a ucítíte to naplnění.

K tomu však potřebujete zdravé neoslabené tělo. Využijte mnoho metod a preparátů jak posílit svou životní energii. Nebudete litovat této investice, mnohokrát se vám to vrátí! Podívejte se třeba na nabídku centra celostní medicíny v Praze zde.