Ženy si ve svém životě procházejí mnoha různými obdobími, které mohou výrazně ovlivnit jejich sexuální libido. A to především z důvodu hormonálních změn. Pojďme se nyní podívat na to, jak to udělat, aby naše sexuální choutky byly, co dřív.

Nechuť na sex po porodu

Porod je většinou dobrý důvod, proč nemít chuť na sex. A také velice přirozený. Ovšem v mnoha případech se stává, že tento stav setrvává i několik měsíců nebo let po narození dítěte. Zkrátka, libido jakoby vůbec nebylo.

Stres v zaměstnání

Další výzamnou příčinou ztráty libida je také stres, a to především v zaměstnání. Pokud si nedopřáváte dostatečný relax a myslíte jen na to, kde vám hlava stojí, libido může časem ustupovat, až ho nakonec úplně ztratíte.

Špatná sexuální zkušenost

Je také častým důvodem, proč se ženy sexuálních hrátek raději straní. Pokud je však problém zakořeněn hluboko ve vzpomínkách, je potřeba jej řešit s odborným lékařem.

Jak zvýšit libido?

Existuje mnoho způsobů, jak u žen zvýšit sexuální touhu. V mnoha případech si dokonce můžete pomoci úplně sama, aniž byste hledala pomoc u druhých.

Antikoncepce

Myslíte, že vás budeme nabádat k užívání hormonální antikoncepce? Právě naopak. „Prášky“, jak se lidově antikoncepci říká, jsou totiž zabijákem ženského libida. Pokud si to můžete dovolit a nevadí vám jiné způsoby ochrany, vysaďte je. Uvidíte, že v rozmezí jednoho týdne až měsíce se vám vrátí sexuální touha.

Uvolněte se

Zapomeňte na stres, a pokud to nejde, dopřejte svému tělu i duši tolik potřebný relax. Můžete začít například u kvalitní masáže, která se bude soustředit právě na uvolnění napětí. Je to skvělý způsob, jak se uvolnit celkově a například podle tradiční čínské medicíny se masážemi kromě duševních neduhů zbavíte také spousty fyzických bolestí, větších i menších.

Jezte zdravě

Místo brambůrků nebo čokolády si dejte celozrnný chlebíček nebo pomeranč. Snažte se nahradit nezdravé potraviny těmi pro tělo prospěšnými. Budete mít nejen více energie, ale zároveň se zbavíte přebytečných kil i únavy. Libido se už po několika dnech zdravého stravování dostaví, uvidíte!

Bylinky

Také bylinky mají skvělou schopnost zvyšovat libido. Existuje množství přírodních afrodiziak, které se dají sehnat v každé lékárně. Oblíbená je například gingkobiloba, ale je jich skutečně výčet, stačí se zeptat svého lékárníka. Kromě toho také zvyšte příjem tekutin.

Posílení pánevního svalstva

Také pravidelné cviky na posílení pánevní oblasti jsou pro zvýšení libida vhodné. Především u žen, které jsou již matkami. Zvýšený pohyb je také velice prospěšný. Nemusíte se zrovna dát na sport, ale místo hromadné dopravy zvolte procházku, ráno si dejte pravidelnou rozcvičku.