Věděli jste o tom, že masáž hlavy není jen navýsost příjemná, ale také blahodárná a maximálně uvolňující? Pokud máte zkušenosti pouze s klasickou masáží zad, rozhodně byste měli vyzkoušet také masáž hlavy!

Pečujte o svou hlavu

Mnoho z nás používá svou hlavu jako pracovní nástroj, a tak je na místě dopřát jí alespoň času od času malou – velkou odměnu. Masáž hlavy je totiž skvělý způsob, jak se zbavit přebytečných toxinů, které se hromadí například v důsledku stresu. Navíc působí pravidelná masáž hlavy příznivě také na vlasy, což ocení především ženy. Zabraňuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst.

Nechte se hýčkat

Také máte občas pocit, že jste robot, který nemá pro rutinu na nic jiného čas? Tak to je něco špatně. Ten čas si alespoň jednou za měsíc udělejte a dopřejte si masáž hlavy, po které prožijete doslova znovuzrození. Jak to, ptáte se? Na hlavě se totiž nachází množství akupresurních bodů a různá centra energie. A ano, bolesti hlavy jsou mnohdy spjaty právě s těmito energetickými centry. Pokud je člověk v napětí, anebo nedokáže přirozeně relaxační činností odbourávat stres, dříve nebo později se začnou objevovat bolesti hlavy, které se mohou časem zhoršovat.

Co se děje při masáži hlavy?

Masáž hlavy probíhá zpravidla tak, že se jemně stlačují výše zmíněné akupresurní body. Tím se stimulují a dochází tak k odblokování energií, odbourávání stresu. Po masáži hlavy si budete připadat, jako byste dostali masáž celého těla – skutečně to tak funguje. Kdo masáže hlavy zná, nedá na ně dopustit. Masáž se provádí v oblasti celé hlavy, důležité je temeno, spánky, ale záleží na druhu masáže. Při některých masážních technikách se masírují také obličejové partie, anebo krční páteř. Pravidelná masáž hlavy také zvyšuje celkovou imunitu organismu.

Kdy si dopřát masáž hlavy?

Masáž hlavy může sloužit jako preventivní prostředek, jak se účinně zbavovat stresu a lépe se se stresovými situacemi vyrovnávat. Je ale velice vhodná také v případě, když:

- máte náročné zaměstnání, které si žádá přemýšlení
- v zaměstnání jste neustále pod tlakem a ve spěchu
- trpíte bolestmi hlavy, které se opakují anebo zhoršují
- máte nekvalitní spánek, kvůli kterému se neuvolníte, jak byste měli
- pokud chcete podpořit růst a zdraví vlasů, pak je masáž hlavy tím pravým
- trpíte depresemi nebo jinými negativními pocity
- prožíváte náročné období plné životních změn
- slyšíte hučení v uších (které může nastat vlivem psychického napětí)

Jak dlouho masáž funguje?

Účinky masáže hlavy se zvyšují, pakliže na masáž docházíte pravidelně. Například lidé, kteří potřebují jen čas od času relaxovat, si mohou masáž dopřát jednou za měsíc nebo za čtrnáct dní. Pokud ale máte výraznější zdravotní potíže, například silné migrény, je dobré proceduru zpočátku opakovat i několikrát týdně, posléze například jednou za dva týdny.

Kolik stojí masáž hlavy?

Ceníky masážních salónů se různí, stejně tak jako třeba u pedikúry nebo kosmetických center. Za půlhodinovou masáž můžete do peněženky sáhnout pro sedmdesát, ale i pro sedm set korun. Rozdíly jsou opravdu výrazné. Nejlepší je zvolit zlatou střední cestu a hlavně si vybrat takový masážní salon, který je renomovaný a prochází jím pouze spokojení zákazníci.