Impotence je strašák většiny mužů. A bohužel také většiny z nich se to týká. Pokud se problémy s potencí neřeší zavčasu, může skutečně dojít až k impotenci, která je mnohdy neléčitelná. Jenže, co teď?

Koho postihují problémy s potencí?

Příčin poruch potence může být opravdu mnoho. V prvé řadě se jedná především o věk a psychické potíže. Narušená psychika si však stále drží své prvenství. Když si muž připustí, že potíže s potencí nastaly a tuto myšlenku si neustále omílá v hlavě, problémy se mohou zhoršovat. Proto je zapotřebí situaci co nejdříve řešit. Téměř dvacet procent zdravých mužů, kteří jsou starší čtyřiceti let, začínají pociťovat problémy s potencí přirozeně s věkem, stejně jako prodělávají hormonální změny ženy v přechodu.

Bylinky na potenci

Pokud se objeví problémy, mnoho mužů se uchýlí k nejznámějšímu a všude dostupnému řešení – modré pilulce a podobným chemickým preparátům, které jsou ovšem jednorázové. Takové přípravky na potenci jsou skutečně jen dočasný záchranný kruh. Existuje množství léků na potenci, jejichž účinky jsou ověřené, pokud ovšem nejsou potíže s potencí nijak velké, je možná lepší se vyhnout jakékoli chemii a zkusit podpůrné přípravky, které pocházejí z přírody. Takové bylinné extrakty a směsi jsou ověřeny po tisíce let mnoha starověkými kulturami. Například v tradiční čínské medicíně nejsou žádné chemické léky určené k léčbě impotence zapotřebí. Staří Číňané totiž dobře věděli, jak se s výkyvy harmonického sexuálního života vypořádat přírodní cestou.

Jaké byliny pomohou?

Pojďme se tedy na bylinky podívat konkrétně. V hlavní roli je určitě ženšen. Rostlina, která má mnoho léčebných účinků a pro naše tělo je doslova jako zdravotní bomba, která se zaměří nejen na problémy s potencí. Zvyšuje sexuální kondici, a to už po několika hodinách po požití. Ženšen je velice snadno dostupný, a tak si jeho účinky můžete ověřit téměř okamžitě. Kromě toho zlepšuje erekci, ale také celkovou kondici, jak psychickou, tak fyzickou, což je pro intimní styk rovněž důležité. Jak je to možné? Ženšen totiž obsahuje množství látek, které dohromady vytváří právě tento účinek.

Jaké další byliny jsou na potenci vhodné?

Ženšenem to rozhodně nekončí. Obdobné účinky byly prokázány u mnoha jiných druhů bylinek. Patří mezi ně například kotvičník zemní: s oblibou tuto rostlinku nazývají přírodní viagra. Působí nejen na muže, ale také na ženy. Další rostlinou vhodnou při problémech s potencí je tak zvaná maca: nejčastěji se dá sehnat formou sušeného prášku, pochází od starých Peruánců a kromě mužské potence zlepšuje i ženské libido. Můžete také vyzkoušet šafrán setý: mimo jiné má silné antidepresivní účinky.

Vidíte, možností je skutečně mnoho. Vyzkoušejte přírodní rostlinnou léčbu a bojujte se svými mužskými problémy jako chlap. Nezapomeňte také na zdravé stravování (holt nějaké to pivo a dvě krabičky cigaret si budete muset odpustit...) Uvidíte, že se výsledek velice brzy dostaví. A kde výše zmíněné byliny sehnat? Zajděte se poptat buď do lékárny, anebo rovnou do nějakého bylinkářství, kterých u nás postupně přibývá. Uvidíte, že budete spokojeni!