Jaro je pro člověka období plné radostí, zeleně a dobré nálady. Tedy alespoň, co se týká duševních vjemů. Pro tělo ale nastává po zimě veliká zátěž a také je prokázáno, že po dlouhém zimním období jsme na jaře více náchylní k různým onemocněním. Ať už se jedná o nachlazení, tak mnohé další zdravotní potíže.

Co je to shiatsu masáž?

V doslovném překladu znamená slovo shiatsu tlak prstů. Při masážích se používají hlavně palce a kromě dalších prstů také dlaně, někdy kolena, lokty i chodidla, to však záleží na konkrétním druhu masáže. Proč se tak děje? Masáž shiatsu je určena pro to, aby se vyrovnaly energetické dráhy těla a s tím spojená celková rovnováha. Masáže shiatsu dodávají sílu tělu i duši, tudíž přetváří celkový zdravotní stav člověka v jeden vyrovnaný celek. Hlavním úkolem shiatsu je tedy navodit jednotu těla.

Jaké jsou účinky masáže shiatsu?

Kromě toho se můžete těšit na uvolnění napětí, podpoření celkového metabolismu, aby tělo fungovalo, jak má. Pravidelné masáže mohou také vést až k hubnutí, což potěší především příslušnice něžného pohlaví. Z dlouhodobého hlediska je pak tělo mnohem lépe chráněno proti různým nemocem, ať již zvenčí, nebo zevnitř. Přirozeně se zvyšuje imunitní systém. Ne nadarmo se také říká, že shiatsu jsou jakousi prevencí pro obecné zdraví.

Na jaké potíže je shiatsu masáž vhodná?

Masáže shiatsu jsou vhodné pro všechny, záleží především na důvodu, pro který chcete masáže navštěvovat. Shiatsu je například perfektní nejen pro celkové uvolnění, ale je vhodná také pro lidi, kteří například procházejí nějakým důležitým životním obdobím, prožívají krizi, anebo zkrátka potřebují uvolnit od stresu anebo některých tělesných potíží.

Co shiatsu léčí?

Určitě už jste mnohokrát slyšeli o pojmu „civilizační choroby“. Jedná se o strašáka, před kterým mnohdy zavíráme oči, aniž bychom si uvědomili, že se nás bezprostředně týká. Pokud chcete civilizačním chorobám předcházet a mít čisté svědomí, že děláte něco pro své zdraví, jsou masáže shiatsu dobrou volbou. Kromě toho lze pomocí těchto masáží usměrňovat hormonální výkyvy, a to jistě ocení ženy, které prochází hormonálními změnami v důsledku věku, anebo všechny ostatní jednou měsíčně. Masáž dokáže nejen zmírnit menstruační bolesti, ale také držet hladinu hormonů v normálu, a nemusíte tedy čelit různým negativním náladám, anebo jejich výkyvům.

Jaké další potíže shiatsu napraví?

Nezmínili jsme to nejčastější, a to jsou různé bolesti zad, kloubů či svalů, které mají mnoho příčin. Shiatsu je pro tyto problémy, jak se říká, to pravé, ořechové. Kromě toho se dá pomocí shiatsu předcházet a léčit duševní nepohoda, nervové potíže, ale i jiné, na které jsou mnohdy i lékaři krátcí. I to je další důvod, proč vyzkoušet právě shiatsu masáže. Uvidíte, že budete nadmíru spokojení!