Jaro je pro člověka období plné radostí, zeleně a dobré nálady. Tedy alespoň, co se týká duševních vjemů. Pro tělo ale nastává po zimě veliká zátěž a také je prokázáno, že po dlouhém zimním období jsme na jaře více náchylní k různým onemocněním. Ať už se jedná o nachlazení, tak mnohé další zdravotní potíže.

lupy ve vlasechKaždá žena anebo dokonce i sám muž touží po krásné a dlouhé zdravé kštici, která by oslnila okolní svět. Dlouhé krásné vlasy jsou odjakživa symbolem krásy. Ale co když vám na temeni hlavy vyraší lupy? Tak to už je problém a nejen vada na kráse.
Co jsou to vlastně lupy? Jedná se o šupinky odumřelé kůže. Naše kůže se pravidelně obměňuje po celém těle, ale pokud na svých vlasech najdete lupy, jedná se o malé nezávažné onemocnění, které nás obtěžuje spíše po stránce vzhledu a estetičnosti, ale v některých případech mohou lupy také signalizovat nějaké vnitřní závažné onemocnění. Než se ovšem přistoupí k léčbě, měla by se nejdříve také najít samotná příčina, která nám šupiny ve vlasech způsobila.

klíštěKlíšťata jsou nebezpečným druhem roztočů. Přežívají ve vysoké trávě, u vody, v lesích i na loukách. Některá klíšťata jsou neškodná, jiná mohou být nakažená. Nakažená klíšťata způsobují dva typy onemocnění, a to klíšťovou encefalitidu a lymskou boreliózu. Jak ale poznat, zda je klíště nakažené?